104. ČR Beachsoccer - SIÓFOK, Hungary, ČR - Norsko, 6 - 9, 7.8.2015

SIÓFOK | Hungary | 7.8.2015 | 12:15 SEČ
Česká republika - Norsko 6:9 (0:2, 2:3, 4:4)
Sestava ČR: Malina (20. - 31. Hájek) - Chalupa, Vyhnal, Radosta, Salák, Baran, Vondráček, Mižár

branky a asistence
ČR: 20. Radosta (Vyhnal), 21. Mižár (Chalupa), 30. Chalupa (Vyhnal), 32. Vyhnal (Baran), 34. Chalupa (přímý kop), 36. Radosta (Salák)

Již před zápasem s Norskem přišla z českého tábora první
špatná zpráva, když do zápasu nemohl nastoupit útočník Jakub Tošovský.

Český tým tak musel v poli střídat jen sedm hráčů. V brance českého týmu pak dostal od první minuty přednost Patrik Malina.

Úvodní třetina bez gólové šance

Úvodní minuty zápasu se nesly v opatrném duchu, kdy ani jeden tým nechtěl udělat chybu a k vidění byla spíše oboustranné oťukávání. První vážnou šanci si vytvořili Norové, když se v 5. minutě zjevil před Malinou zcela nehlídaný obránce Pak Ling Li, který ale z jasné pozice minul. O minutu později se ale skóre měnilo, Ling Li rozehrál rohový kop, na který si z druhé vlny seběhl kapitán norského týmu Jacobsen a nekompromisní ranou rozvlnil síť české svatyně – 0:1. V 8. minutě bylo ještě hůře, Salvelsona neuhlídali Vyhnal ani Radosta a norský útočník po krásné individuální akci střelou do prázdné brány zvýšil vedení Norska - 0:2. Český tým se v útoku naopak neprosazoval a nakonec mohl být rád, že nezakončil první třetinu větší pohromou. V poslední minutě si vytvořil soupeř další jasné příležitosti, při kterých náš tým podržel brankář Malina.

První trefa v polovině duelu

Druhá třetina začala v duchu té první. Český tým marně hledal recept na pozornou obranou hráz Norů, naopak v 15. minutě se opět otevřelo okénko v té české, naštěstí Norové dobrou příležitost zahodili. V 16. minutě zkusil pozornost Maliny Jacobsen. Jeho tvrdou střelu z velké vzdálenosti Malina vyrazil mimo českou branku. V polovině zápasu předvedl pěkné nůžky Vyhnal, které si žel cestu mezi tři tyče nenašly. Chvíli poté zahrozil i obránce Mižár, ale ani on nevymazal českou nulu v průběžném stavu utkání. Ve 20. minutě vyslal tvrdou střelu kapitán Chalupa, brankář Hacham ale proti ní vytáhl úspěšný zákrok. Po skrumáži před českou brankou se odrazil míč Sorensenovi a ten zvýšil na 3:0.

V sestavě českého týmu v zápětí došlo k výměně gólmanů, když Malinu vystřídal Hájek.

Z následné rozehrávky Češi snížili. Vyhnal nadhodil míč Radostovi a ten vymetl levý horní roh norské branky – 1:3. Jenže co se povedlo českého týmu, dokázali z rozehrávky i Norové. Jacobsen posunul míč na Salvelsona a ten vymetl stejný růžek české brány – 2:4. V 21. minutě se začala nálada v českém týmu blížit k bodu mrazu, Mižár neuhlídal Salvelsona a ten dokončil hattrick - 1:5. O necelých 15 vteřin bylo ale zase o něco veseleji. Centr kapitána Chalupy našel Mižára, jehož hlavičku brankář Hacham nezkrotil – 2:5.

Poslední třetina se změnila v gólovou přestřelku

Den s velkým D ale prožíval Salvelson, který si s českými hráči dělal, co chtěl. V 28. minutě mu vyšel další průnik kolem lajny, když se protáhl kolem Saláka a střelou ke vzdálenější tyči obelstil i brankáře Hájka – 2:6. Šest a půl minuty před koncem vykřesala naději pro český tým hlavička Chalupy, který do branky dopravil střelecký pokus Vyhnala. O minutu později při našem týmu stálo štěstí, když jeden Norové orazítkovali tyč českého týmu.

Jenže vzápětí pohyblivější a v parném počasí živější Norové předvedli další rychlou akci, kterou ukázkově zakončil kapitán Jacobsen – 3:7. Špatný den českého týmu však nebral konce. Pettersen obešel Mižára a upravil skóre na 3:8. Ve 32. minutě se podařilo českému týmu opět korigovat vývoj zápasu. Baran krásnou přihrávkou vyslal do šance Vyhnala, který snížil na 4:8. Následně darovali Norové chybnou rozehrávkou českému týmu přímý kop z poloviny hřiště, který přízemní střelou potrestal Chalupa – 5:8.

Jenže každý český gól byl vykompenzován chybou v obraně. 4gólový Salvelson na sebe navázal pozornost hned tří českých hráčů, což mu však nezabránilo, aby se uvolnil a přihrávkou našel osamoceného Sorensena, který překonal do české brány navrátivšího se Malinu – 5:9. Divoká přestřelka našla svou tečku až v poslední minutě. Salák centrem našel Radostu, který se svým druhým gólem jako poslední zapsal do střelecké listiny – 6:9.

Norové se tak mohou poprvé v historii radovat z vítězství nad českým týmem.

V sobotu čeká český tým od 12:15 zápas proti Andoře. Snad bude mít šťastnější průběh i konec než dnešní duel s Norskem.