106. ČR Beachsoccer - SIÓFOK, Hungary, ČR - Turecko, 2 - 6, 9.8.2015

Česká reprezentace Beachsoccer
EURO BEACH SOCCER LEAGUE SIÓFOK
HUNGARY | 8.srpna 2015 | 13:15
Česká republika - Turecko 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
branky: 2. Baran (Salák), 31. Vondráček (Hájek) – 5. Keskin, 9. Koktas, 19. Terzioglu, 21. Yesillirmak, 29. Terzioglu, 33. Ekmekci
ŽK: 20. Radosta

Česká republika:
Malina (29. Hájek) - Chalupa, Vyhnal, Radosta, Salák, Baran, Vondráček, Tošovský

Turecko:
Koktas – Yucel, Terzioglu, Muftuoglu, Anzafioglu, Yesilirmak, Keskin, Ekmekci, Ahmet

Cestu turnajem Evropské ligy v Siófoku zakončil český tým zápasem proti Turecku. Kterému od první minuty čelil s brankářem Patrikem Malinou, naopak na soupisce se neobjevil obránce Jakub Mižár.

V předchozích zápasech turnaje inkasoval výběr Martina Chalupy jako první, tentokrát ale přišla příjemná změna. Michal Salák z obranné poloviny hřiště vyzkoušel pozornost tureckého brankáře, který míč pouze vyrazil před sebe. K dorážce se jako první dostal hráč Teplic Jiří Baran, který svým prvním gólem v reprezentaci otevřel skóre utkání – 1:0.

V páté minutě bylo vyrovnáno. Keskin se zapomněl za českou obranou, která mu nevěnovala pozornost. Ekmekci vybojoval v souboji se Salákem míč a přihrávkou našel nehlídaného Keskina. Ten tváří v tvář českému gólmanovi nezaváhal – 1:1. Další úder si Turci nechali na 9. minutu. Brankář Koktas měl dostatek času na rozehrávku a jeho vysoký nákop zaplul do levého horního růžku české svatyně – 1:2.

Čtvrtá změna skóre přišla v 19. minutě, Turci předvedli rychlý kontr po ose vyhazující Koktas, hlavičkující Muftuoglu a zakončující Terzioglu – 1:3. Další pohlednou akci zakončenou gólem předvedli Turci v 21. minutě. Yesillirmak si narazil míč s Keskinem a po průniku po levém straně hřiště uklidil míč do české sítě – 1:4.

V 29. minutě odskočili Turci na rozdíl čtyř branek. Jejich rychlý protiútok rozehrál Ekmekci na levé křídlo, kde pod padajícího Malinu procedil míč do sítě Terzioglu – 1:5. V 31. minutě se českému týmu podařilo skórovat podruhé. Hájek, který po pátém gólu vystřídal Malinu, zneškodnil pohotovým výběhem rychlý protiútok Turků. Po jeho zákroku se míč odrazil k Vondráčkovi, který sám začal postupovat na branku protivníka. Pár kroků za polovinou hřiště se napřáhl k ráně, která rozvlnila síť v levém horním růžku turecké brány. I pro něj to byl první gól v reprezentačním dresu.

Radost ze snížení však neměla dlouhé trvání. O necelé dvě minuty později vrátil Turkům čtyřgólové vedení Ekmekci – 2:6. Jeho zásah byl gólovou tečkou zápasu.

Český tým tak ve své skupině obsadil konečné 3. místo.