112. ČR Beachsoccer - EBSL - Estonsko | ENG - ČR, 2 - 2, výhra na PK, 2 - 3, 23.8.2015

Název

Popis

Česká reprezentace Beachsoccer
EBSL | Estonsko | Pärnu - 20.-23. AUGUST 2015
ENG - ČR | 23.8.2015

Český tým dosáhl pod vedením hrajícího trenéra Martina Chalupy historicky nejlepšího umístění v baráži Evropské ligy, konečné třetí místo ale bohužel postupové není. Na závěr čtyřdenního turnaje Češi porazili Anglii díky zvládnutému penaltovému rozstřelu, v němž jako jediný zaváhal Morris. Po základní hrací době i tříminutovém prodloužení byl stav nerozhodný 2:2, o což se zasloužili dvěma góly Michal Salák a James Temple.

Stav utkání se poprvé měnil ve druhé minutě. Terry Bowes rozehrál roh na Templa, který si krátkým seběhnutím na střed našel lepší palebnou pozici a prostřelil brankáře Patrika Malinu – 0:1. Český tým tak v pátém zápase z posledních sedmi inkasoval jako první.

V 6. minutě kopal Temple přímý kop z poloviny hřiště po naší technické chybě. Malina jeho dobře mířený přízemní pokus dokázal vyrazit.

V 9. minutě ukázal gesto fair play Tomáš Huráb, kdy Angličanům vrátil míč po špatně nesprávně nařízeném rohu pro náš tým.

Češi si odměnu vysloužili 5 vteřin před koncem třetiny. Patrik Malina vyhodil míč, který hlavou lehce tečoval Michal Salák přímo na brankáře Webba, kterému míč propadl do branky – 1:1.

V 15. minutě prokázal Malina dobrý reflex, když vyrazil pohotovou střele, kterou na něj vyslal Bowes po rychle vhozeném autu Evanse.

V 19. minutě došlo k prostřídání českých brankářů, na písek tak vyběhl i Adam Hájek.

O dvě minuty později se chystal k zakončení v pokutovém území Salák, ale za hranicí pravidel jej o tuto možnost připravil Evans. Český útočník tak dostal výhodu pokutového kopu. A naložil s ním tak, jak mu velela letošní forma. Bezchybně jej poslal pod víko – 2:1.

V 24. minutě Angličané vyrovnali. Evans propašoval míč mezi dvojící Huráb Radosta na volného Templa, jehož střelecký pokus se od levé tyče odrazil do české svatyně – 2:2.

V 31. minutě se na polovině hřiště do míče opřel Vyhnal, ale Webb jeho pokus k pravé tyči vyrazil.

O minutu později si český tým vypracoval velkou příležitost. Radosta se přes Lawsona prodral k zakončení, ale Webb vytáhl skvělý zákrok. Oba si vzájemný duel zopakovali ještě o pár vteřin později, ale Webb pokus českého útočníka k levé tyči vyškrábl ven.

Dvě a půl minuty před koncem dostali Angličané podruhé šanci přímého kopu z půlky po naší technické chybě, Evans naštěstí poslal míč mezi diváky.

A pak přišla poslední minuta, která přinesla opět hodně vzruchu jako ty dvě předchozí. Hlavně českému týmu přálo štěstí, protože soupeř dvakrát nastřelil brankovou konstrukci naší branky. Nejdříve pravou tyč nastřelil Evans a ze stejné akce i vzápětí Temple. A to bylo v základní hrací době vše.

Následné prodloužení vítěze neurčilo a tak si mohli Češi letos podruhé vyzkoušet penalty.

Rozhodnutí padlo ve třetí sérii. Zatímco Michal Salák byl opět nekompromisní, méně zkušený Morris napálil míč do břevna, od kterého se odrazil do písku před pomyslnou lajnu a ven mimo českou branku.

Český tým se tak může radovat ze 3. místa v baráži, které je jeho nejlepším umístěním v této fázi soutěže.

Česká republika – Anglie (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0), penalty: 3:2
branky: 12. Salák (Malina), 21. Salák (pen.) – 2. Temple, 24. Temple
penalty: Chalupa - 1:0, Evans – 1:1, Huráb – 2:1, Lawson – 2:2, Salák – 3:2, Morris nastřelil břevno – 3:2
ŽK: 19. Bowes
Sestava ČR: Malina (19. Hájek) - Mandík, Vyhnal, Chalupa, Radosta, Salák, Huráb, Baran, Mižár